Протруйник: що це таке?

Автор от .

Вирощування сільськогосподарських культур завжди пов'язане з безліччю ризиків, і без застосування спеціалізованих засобів добитися результативного і якісного врожаю практично неможливо. З боку навколишнього середовища регулярно виявляється негативний вплив у вигляді активності комах-шкідників, грибків, захворювань. Саме тому регулярно розробляються високоефективні склади, що дозволяють забезпечити додатковий захист сільськогосподарським культурам.

Протруйники також є важливою складовою догляду за культурною рослинністю. Препарати призначаються для забезпечення стійкості рослин до вищеперелічених потенційним небезпекам.

Протруйники: загальна характеристика


Перед тим, як відповісти на питання, який протруювач краще, необхідно розібратися в механізмах його дії та особливості застосування.

Протруйники - це об'єднана назва інсектицидів, бактерицидів і фунгіцидів, що забезпечують знезаражувальне і захисну дію. Сьогодні на ринку агропромислової продукції можна зустріти широке розмаїття препаратів, як одноцільових, так і комплексних. Це означає, що рослина може бути захищене як від конкретної загрози, так і від безлічі подразників.

Класифікація протруйників буває по:

  • фактору захисту (інсектицидні, фунгіцидні, бактерицидні, комплексні);

  • спектру дії (однокомпонентні і двокомпонентні);

  • відношенню до культур (конкретний вид або комплексна дія);

  • механізму впливу (контактні, контактно-системні).

Використання протруйників гарантує зменшення ризиків зараження насіння культурних рослин всілякими шкідниками та хворобами. До того ж, підвищуються генетичні властивості і поліпшуються характеристики сільськогосподарської продукції.

Який протруйник насіння краще?

Протруйники випускаються декількох типів, і дозування їх розраховується відповідно до різновидом культури, умовами і тривалістю зберігання, індивідуальних особливостей.

Підбирати протруйники насіння необхідно відповідно до такими критеріями як:

  • тип насіння;

  • стан грунту;

  • безпеку для людини і навколишнього середовища;

  • проблеми, які впливають на якість врожаю (на прикладі попереднього сезону).

Застосування протруйників гарантує захист рослин протягом усього їхнього росту і розвитку. Протруювання може бути сухим (порошкоподібні препарати), напівсухим (розчин із засобу і води), а також мокрим (розчин, в якому попередньо замочується посадковий матеріал).

Який протруйник краще для картоплі?

Для картоплі можуть використовуватися різні захисні розчини, які застосовуються безпосередньо перед посадкою бульб в землю. Це простий і ефективний метод. Можна також обробляти посадковий матеріал порошковими складами.

Який протруйник краще для пшениці?


Для обробки насіння найактуальнішим препаратом є порошковий варіант, який наноситься на сухий посівний матеріал. Він створює поверх зерна пилову плівку, що володіє захисними властивостями.

Цей різновид протруйників сприяє поліпшенню і тривалості зберігання посадкового матеріалу.

Висновок

Протруйники, як і інші захисні препарати для сільськогосподарських культур, бувають контактними і системними. Перші здатні створювати захисну поверхню на посадковому матеріалі, а другі проникають безпосередньо всередину насіння, стимулюючи захисні процеси зсередини.

Основні види протруйників:

  • інсектицидні - призначені для боротьби з комахами і мікроорганізмами;

  • фунгіцидні - застосовуються для додання захисних властивостей насіння і розсаді, які забезпечують стійкість до зовнішніх і внутрішніх фітопатогенних інфекцій. Це найбільш популярний різновид препаратів на агропромисловому ринку. Фунгіциди здатні попередити появу інфекції і зміцнити насіння.

Таким чином, застосування правильних протруйників перешкоджає розвиток внутрішніх і зовнішній інфекцій посадкового матеріалу. Існують універсальні варіанти для різних зернових культур, а також монопрепарати, розраховані на застосування по відношенню до конкретного рослині. Рідкі препарати найчастіше випускаються у вигляді концентрату, який необхідно розводити водою в правильній пропорції.

Де купити протруйник?

Придбати якісну продукцію, призначену для захисту рослин, можна в інтернет-магазині Greentoro. Компанія надає широкий вибір товарів, в тому числі, різноманітність протруйників. Менеджери компанії готові підібрати оптимальне індивідуальне рішення. Здійснити замовлення можна в режимі онлайн або за контактним номером телефону Грінторо.

Последнее обновление: Май 24, 2019

Похожие статьи

Рекомендованные продукты