Інсектицид: що це?

Автор от .

Розвиток сільського господарства регулярно мотивує виробників розробляти все нові засоби захисту рослин. Сьогодні випускаються як вузькоспрямовані рішення, так і комплексні засоби, що дозволяють забезпечити стійкість сільськогосподарських культур до негативного зовнішнього впливу, до якого зараховуються бур`яни, шкідники, грибки і багато іншого.

Так, для боротьби з комахами, які потенційно можуть завдати серйозної шкоди врожаю, виробляються інсектициди. Це хімічні або біологічні речовини, успішно знищують шкідників.

Як діють інсектициди?


Комахи-шкідники стають бар'єром для нормального росту і розвитку сільськогосподарських культур. Причому руйнівну дію здатні наносити не тільки дорослі особини, але також їх яйця і личинки. Тому повсюдно розробляються склади, здатні знищувати як конкретні різновиди комах, так і всіх шкідників одночасно. Перші вважаються препаратами вибіркової дії, другі - суцільного.

Класифікуються інсектициди по:

 • характером проникнення;

 • типу впливу;

 • механізму проникнення;

 • хімічним складом.

Двома великими групами є системні та контактні. Перші призначені для розпилення на наземні частини рослинності, які регулярно атакують комахами. Проникаючи в рослинні клітини і поширюючись всередині рослини, препарати перетворюють його в небезпечне для шкідників. Другий різновид інсектицидів наноситься на конкретні рослини для того, щоб боротися з комахами при їх прямому контакті з препаратом.

Інсектициди: як вибрати?

Комахи, на жаль, здатні завдавати значної шкоди врожаю. Без внесення спеціалізованих складів ці цифри можуть становити 25-70% втрат. Сучасне сільське господарство враховує це і регулярно використовує захисні засоби. Їх основними перевагами можна вважати високу результативність, економічну вигідність, швидке дію.

Проте, застосування виключно інсектицидів недостатньо, вони повинні гармонійно інтегруватися в загальну систему захисту рослин.

При виборі правильного препарату враховуються такі чинники:

 • вид комахи;

 • число поколінь за сезон;

 • захисний ефект;

 • спектр дії;

 • небезпека для людини і екосистеми;

 • економічні чинники.

Краще підбирати найменш травматичні варіанти препаратів. Існують рішення з хлором, фосфором, карбаматами, синтетичними пиретроидами. Біологічні варіанти містять мікроорганізми, здатні протистояти шкідникам, будучи антагоністами.

Інсектициди: коли застосовувати?


В основному, інсектициди застосовуються на тих площах, де вже є шкідники або їх личинки. Тому застосування обох типів (системного і контактного) препаратів є в однаковій мірі. Системні поглинаються рослиною, а вже після рослинні тканини, отруєні інсектицидом, знищує комаха. Контактні впливають на шкідника безпосередньо.

Використання інсектицидів актуально при появі таких шкідників як кліщі, тря, паразити, нематоди, личинки. Окремо також існують препарати проти кладки яєць. Специфічну групу засобів складають інсектициди, що відлякують шкідників запахом.

Як інсектициди проникають в рослину?

Дія кожного конкретного інсектициду індивідуально і залежить від головного компонента. Хімічний склад таких препаратів дуже різноманітний.

Є кілька способів застосування інсектицидів:

 • аерозольні обробки;

 • обприскування;

 • попередня обробка насіння (порошок або рідкий препарат);

 • обпилювання;

 • внесення кошти в грунт (гранули та порошок);

 • фумігація.

Вибирати тип обробки необхідно відповідно до наявності певних технічних засобів і при обліку інших профільних моментів.

Чи можна змішувати інсектициди і фунгіциди?

Хімічні інсектициди і фунгіциди відмінно підходять для змішування в одному розчині. Так препарати здатні значно підвищити загальну ефективність у протистоянні різних захворювань і шкідників.

При змішуванні коштів з дозування залишається такою ж, як в моносоставах. При цьому значно економиться час на обробку рослин або території, на якій вони вирощуються. Комбінування пестицидів розширює їх дію, що безсумнівно є перевагою.

Де купити інсектициди?

Компанія Greentoro спеціалізується на продажу якісних препаратів для захисту рослин, в тому числі, інсектицидів. Широкий асортимент продукції дозволяє підібрати найефективніший індивідуальне рішення. Ознайомитися з характеристиками товарів або зробити замовлення можна на сайті Грінторо або в телефонному режимі у менеджерів компанії.

Последнее обновление: Май 24, 2019

Похожие статьи

Рекомендованные продукты