Що таке системний гербіцид?

Автор от .

Гербіциди є одним з різновидів спеціальних препаратів для боротьби з бур'янами. Особливо актуально їх застосування в широких масштабах сільського господарства, де необхідно оберігати культури і всіляко сприяти підвищенню їх врожайності. Частина гербіцидів розробляється виборчими, тобто розрахованими на боротьбу лише з певними видами бур'янів. Інші ж виконуються у вигляді комплексного рішення, здатного знищити всю небажану рослинність на території.

На сьогоднішній день на агропромисловий ринок надходить більше 1000 різних гербіцидів. Примітно, що діючими компонентами виступає більше 500 різних речовин.

Що таке гербіцид?


Гербіцид - це хімічна або біологічна речовина, що призначається для швидкого знищення бур'янів на певній площині. Актуальність застосування обумовлена необхідністю обмежити ріст і розвиток бур'янів, які відбирають у культурних рослин необхідні їм поживні речовини, світло і воду. У бур'янів набагато більше шансів на виживання, якщо їм не виявляється додаткового опору. Культури рідко мають подібні властивості.

Особливості гербіцидів:

  • в основі зазвичай використовуються такі речовини як гліфосат, дикват, імазапір;
  • багато препаратів здатні винищувати як однорічні, так і багаторічні рослини;
  • окремі різновиди можуть застосовуватися для десикації, прискорюючи дозрівання сільськогосподарських культур;
  • найчастіше складаються з одного або декількох елементів.

Гербіциди сьогодні поділяються на системні (суцільної дії) і вибіркові (селективні). Перші знищують всю рослинність, другі борються з конкретним її видом. Також препарати бувають контактними і системними. Контактні здатні знищувати небажану рослинність тільки при безпосередньому зіткненні з нею.

Що відноситься до гербіцидів, іменуються системними?

Системні гербіциди являють собою склади, які проникають в рослинні тканини і поширюються всередині разом з рослинним соком. В результаті рослина гине, так як поступово внутрішні клітини відмирають. 

Системні препарати проникають в рослину через надземні органи, кореневу систему або вегетативну частину. Ряд гербіцидів може надавати комбіновану дію на бур'яни. Деякі різновиди необхідно вносити до того, як з'являться сходи бур'янів.

Як правильно використовувати гербіцид?

Концентрація гербіциду зв'язується безпосередньо з його дією. Так Різне дозування здатна перетворити системний препарат в контактний і навпаки. Найдоцільніше використовувати подібні засоби на територіях, покритих важковикоріненими бур'янами.

Хімічні препарати досить токсичні для людського організму та інших живих істот. Тому застосовувати їх треба з особливою обережністю, дотримуючись усіх заходів безпеки. Уважно потрібно ознайомитися з інструкцією по застосуванню і рекомендаціями виробника.

Корисною якістю гербіцидів по праву можна вважати зниження механічної праці, тобто, регулярної прополки грунту для того, щоб усунути різні види бур'янів.

Коли краще використовувати гербіциди?


Обробку проводять навесні, коли температура повітря становить 15-25С. Важливо враховувати, що дощі значно знижують ефективність препаратів, тому краще всього обробляти рослини в суху погоду з вологістю близько 20%. Посіви варто покривати перевіреними складами і вибірково.

Застосовуються гербіциди в сезон лише один раз. Оброблена поверхня не повинна піддаватися агротехнічним роботам протягом тижня. Наносити засоби рекомендується в безвітряну погоду, використовуючи при цьому індивідуальні захисні елементи.

Чому гербіциди діють тільки на бур'яни?

Препарати відрізняються хімічною будовою речовини, тому у кожного з них різну дію. Під час розробки засобу враховуються параметри рослини і безліч інших факторів. Саме чутливість рослинних клітин до певної речовини лежить в основі згубної дії гербіцидів. При цьому інша рослинність, зокрема, культурна, не страждає. Правильне дозування дозволяє також уникати проблем з грунтом.

Де купити гербіцид?

Придбати якісну продукцію, призначену для захисту сільськогосподарських культур можна в інтернет-магазині. Широкий асортимент товарів для рослин надає компанія Гринторо. Уточнити характеристики конкретної позиції або отримати повноцінну консультацію можна за контактним номером телефону. Менеджери Greentoro підберуть краще індивідуальне рішення.

Последнее обновление: Май 24, 2019

Рекомендованные продукты