Чому не сходить насіння? Хто винен?

Автор от .

Напевно практично кожен аграрій стикався з проблемою відсутності сходів.  Більшість звичайно ж відразу грішить на продавця, і в цьому також є частка ймовірності виникнення подібних складнощів.

Для того, щоб унеможливити купівлю неякісного продукту, купувати майбутні рослини слід тільки у перевірених виробників. Наприклад, торгові марки «Pro seeds» або «Rosla» вже встигли себе зарекомендувати на аграрному ринку тільки з кращого боку.  Компанії ретельно стежать за своїм ім'ям і не допускають поставки неякісного товару.

 Ні для кого не буде секретом, що на щільність сходів впливає не тільки якісне насіння.  Що робити в тому випадку, якщо майбутні культури були придбані в перевіреному місці, але на поверхні грунту через деякий час так і не здалися довгоочікувані зелені закарлючки?

 Умови «щільного» всхода


 Відкинувши відразу той факт, що якість насіння ідеальна, іншими словами, вони були куплені у перевіреного виробника.  Існує ще ряд важливих причин, які здатні надати важливий вплив:

  •  правильний повітряний обмін;
  •  зволоження грунту;
  •  температурний режим.

 Для того, щоб зрозуміти суть кожного пункту, необхідно більш ретельно розібратися в кожному з них.

 Наявність повітря

 Кожна жива істота і організм вимагає наявність кисню, причому у великій кількості.  Будь-яка рослина без забезпечення даного чинника не просто загине, а й навіть не зможе зійти.

 Аграрію слід потурбуватися про те, щоб грунт пропускала повітря.  Це означає, що вона не повинна бути занадто забитої, відсутність щільної кірки і звичайно ж в надмірній кількості води.  Про останній чинник більш детальніше в наступному пункті.

 Рівень рідини

 В даному випадку секретів ніяких немає.  Навіть початківець квітникар розуміє, що насіння не люблять як занадто вологе, так і сухий грунт.  У першому випадку майбутнє рослина просто згниє, так і не «діставшись» до поверхні грунту.

 У другому випадку - просто засохне.

 Для контролю вологи слід висаджувати насіння тільки в спеціальні грунти.  Чудово підійдуть різні почвосмеси і кокосові субстрати.  Для тих, хто не має можливості придбати грунт, можуть скористатися звичайною ганчірочкою.  Її слід рясно змочити, покласти всередину насіння і розташувати в теплому місці.  Всього через 5-7 днів ніжні паростки повинні проклюнуться.

 Переваги тепла

 Паростки - це найніжніші зародки, які можуть тільки в сприятливих умовах порадувати добротним урожаєм.  Як і новонароджені дітки, насіння «люблять» тепло.  Прийнятною температурою вважається + 20 ° С і вище.  Але при цьому не варто і влаштовувати африканський клімат.  Краще вибрати середню допустиму температуру і намагатися її підтримувати протягом усього часу періоду пророщування.

 Чим холодніше в приміщенні, тим довше доведеться чекати перших сходів.

 Основні правила посіву


 Розібравшись з допустимими умовами, існує ще кілька не менш важливих факторів.

 Неправильне занурення насіння в грунт може порушити всі процеси, в тому числі і тимчасові рамки всхода.

 Існує кілька правил серед досвідчених садівників, яких рекомендовано дотримуватися:

 Ні в якому разі не можна садити в прохолодну землю.  Перед посадкою грунт слід потримати деякий час в теплі.  Тільки після того, як температура досягне + 10 ° С, насіння можна опускати.

 Якщо вологість грунту занадто велика, слід залишити затію посіву на кілька днів.  Іншими словами, почекати, поки земля злегка підсушити і «протряхнет».  Основним критерієм для розуміння «готова» чи грунт до посадки - це липкість.  Грунт не повинен бути занадто липким і прилипати грудками до рук, але при цьому бути досить вологим.

 Якщо ж земля дуже суха, то в даному випадку необхідно спочатку провести рясний полив, почекати деякий час і тільки після цього починати посадку.

 Заглиблення насіння.  Це важливий фактор, який враховують не всі агрономи.  Згідно із загальноприйнятою думкою - заглиблення не повинно перевищувати три товщини посадкового матеріалу.Така, вже роками вивірена формула, дає можливість паростку безперешкодно дістатися до поверхні, скинувши насіннєву оболонку.  Якщо насіння дуже дрібні, наприклад, як у базиліка або селери, в цьому випадку краще не заглиблювати їх, а робити посів відразу на поверхню.

 Якщо не дотримуватися цих правил, навіть якісне насіння, на жаль, так і залишаться в землі назавжди.

 Крім перерахованих вище пунктів не існує менш або більш важливих.  Вони всі повинні бути дотримані в рівних пропорціях.  Слід пам'ятати, що тільки комплексний підхід до будь-якої справи дасть чудовий результат.

 Для того, щоб трохи полегшити насінню проростання, можна накрити зону посадки плівкою або спеціальним світлим агроволокном.  Подібна маніпуляція дає можливість створити ефект парника з власним сприятливим мікрокліматом.  При такому укритті паросткам не страшні холод, протяги і різкі температурні перепади.  Зазвичай, насіння, вкриті плівкою, набагато швидше сходять, а, відповідно, дають раніше плоди.

 Існує ще один секретик, який зможе запобігти появі твердої скоринки на поверхні.  Молодий росток, не здатний пробити пласт землі так і загине під нею.  Для запобігання ситуації, можна використовувати мульчу.  Органічний матеріал дає необхідну рихлість і не допускає утворення непотрібної кірки.

 Як правильно підготувати насіння

 Цей пункт є також важливим, який однозначно сприяє прекрасні сходи.  В даному випадку можна використовувати регулятори росту.  Слід замочити насіння на дві години.  Якщо мова йде про гумінових кислотах, тоді тривалість процедури збільшується до 6-8 годин.  Більш детальна інформація вказана на упаковці або на сайті виробника конкретного препарату.

 Якщо садівник сумнівається в якості посівного матеріалу, тоді краще все таки використовувати «Епін», «Циркон» або «Гумат».  Засоби дають можливість ослабленим насінню розвинути стрункими рядами.

 Також чудовим рішенням стане вирощування розсади.  Густий посів дозволяє за фактом проростання вибрати найсильніші і міцні паростки.  Далі їх необхідно акуратно витягнути, не пошкодивши кореневу систему, і пересадити на підготовлене місце.  Зазвичай пересаджують в невеликі стаканчики або просто в окремий ящик.

 Слабкі паростки можна не викидати, а спробувати створити їм також необхідні умови.  Можливо, через деякий час, вони наберуться сили і навіть переженуть відібраних представників.

Последнее обновление: Июн 07, 2019

Похожие статьи

Рекомендованные продукты