Як правильно вносити гербіциди

Автор от .


Садівники, дачники, співробітники сільськогосподарської діяльності досить часто використовують різноманітні допоміжні елементи, щоб захистити врожаї і посіви від комах або шкідливих рослин. Гербіциди застосовують для збереження культур від бур'янів, чагарників та іншої рослинності, що перешкоджає нормальному росту і розвитку посівних.

Правила застосування

Від правильного і раціонального використання хімічних препаратів залежить ефективність і термін дії хімікатів. Існує кілька порад професіоналів, як правильно вносити грунтові гербіциди:

 • використовувати препарат рекомендується за два-три тижні до культивації або планування садової ділянки;
 • повторну обробку варто провести через пару тижнів. Концентрація розчину повинна бути збільшена в 2-3 рази. Це дозволить повністю видалити всі сорняковие рослини;
 • використовуючи системні гербіциди, слід мінімізувати контакт з родючими деревами. Препарат може привести до їх загибелі;
 • витримувати точну зазначену дозування речовин;
 • застосовувати гербіциди в НЕ дощову погоду з вологістю 40-50%;
 • ознайомитися з інструкцією, як вносити гербіциди конкретного виду.

Уточнюючи, як використовувати гербіциди, варто відзначити, що дуже важлива температура повітря. Оптимальний діапазон від 15 до 25 ° С. Не повинно бути вітряно, адже препарат може потрапити на користувача, фруктові дерева або плодоносні чагарники. Саме вдалий час для проведення процедури - ранній ранок.
Бур'яни варто обробляти два-три рази за літній період зі стабільною температурою повітря. Повторюють процедуру від одного до трьох років.
Першу обробку варто проводити, коли шкідливі рослини досягнуть 10-20 см. Вторинну процедуру можна провести в червні. Це дозволить максимально ліквідувати небажану рослинність. При необхідності, захід повторюють після збору врожаю.
Перед обробкою гербіцидами за 3-4 дні необхідно провести рясний полив ґрунту і рослин.

Як приготувати розчин


Так як, гербіцидні засоби пропонуються у вигляді порошку або концентрованого розчину, такі продукти необхідно вміти правильно розбавляти:

 • використовувати посуд, в якій не буде потім зберігатися або готуватися їжа для людей або тварин;
 • в процесі приготування розчину використовувати захисний костюм, маску, окуляри і рукавички;
 • витримувати співвідношення хімікатів і води;
 • воду використовувати із зазначеною кислотністю;
 • не готувати препарат з запасом;
 • після приготування гербіцидних засобів і обробки ділянки необхідно помити руки і обличчя антибактеріальним або антисептичним засобом.

Готовий розчин слід використовувати за один раз. Не варто обробляти рослини в велика спека, під час заморозків або відразу після дощу.

Негативний вплив хімікатів

Якщо не дотримуватися правил безпеки або проводити обробку на корисні рослини, то може статися наступне:

 1. незахищена людина може отримати хімічні опіки і отруєння при контакті з хімікатами. Починається запаморочення, нудота і сонливість. З'являються роздратування на шкірних покривах, кашель, підвищується тиск і температура;
 2. рослини, на які потрапляє засіб, починають жовтіти, руйнується структура коренів і стебла. Дерева, чагарники, посівні культури гинуть досить швидко;
 3. шкоду гербіцидів може проявлятися ще в тому, що відразу після обробки рослини дуже токсичні. Тварини і птахи можуть загинути від впливу хімічних елементів.

Використовувати речовини слід зі спеціальним пристосуванням, яке дозволяє рівномірно розподіляти кількість хімікатів і покривати більшу площу ділянки.
види гербіцидів
Існує цілий перелік, які існують гербіциди для захисту рослин:

 • за характером впливу на рослину (контактні, системні);
 • по спектру корисної дії (виборчого або суцільного типу);
 • за способом проникнення в рослинність (грунтові, листові і комбіновані);
 • за термінами дії (досходове і після появи паростків);
 • по спектру ліквідованих бур'янових рослин (проти злакових або дводольних).Залежно від необхідності і типів бур'янів, слід підбирати захисні препарати. Обов'язково потрібно враховувати природні фактори, вологість грунту і повітря, особливо культур і необхідний спектр корисної дії.

Гербіциди різних типів досить швидко розпадаються. До наступного посівного сезону грунт потребує нової обробки. Гербіциди здатні захистити посіви та овочі від сарани, медведок, колорадських жуків, гусениць і інших шкідників. Однак, препарат може негативно впливати на бджіл. Більшість розчинів здатні привести до їх загибелі.

Последнее обновление: Май 24, 2019

Похожие статьи

Рекомендованные продукты